DE  auf DeutschO nas  |  Kontakt  


Meble medyczne

Schodki do wanny

Stopnie pokryte są materiałem wodoodpornym, o właściwościach antypoślizgowych. Gumowe nasadki chronią podłoże oraz zabezpieczają przed przesuwaniem się schodka.

Corrado Kielce, uchwyty łazienkowe, poręcze dla niepełnosprawnych, krzesełka prysznicowe, siedziska wannowe, lustra uchylne, meble medyczne
SCHODEK 1-STOPNIOWY
Corrado Kielce, uchwyty łazienkowe, poręcze dla niepełnosprawnych, krzesełka prysznicowe, siedziska wannowe, lustra uchylne, meble medyczne
SCHODEK 2-STOPNIOWY
Oznaczenie
wyrobu
Wysokość [mm] Głębokość [mm] Szerokość [mm]
SCHODEK-1 230 280 400
SCHODEK-2 380 430 380

Osoby niepełnosprawne napotykają na co dzień sporo trudności w codziennym funkcjonowaniu. Wiele z nich miewa problemy z poruszaniem się. Aspekt ten dodatkowo utrudnia wykonywanie czynności związanych z utrzymaniem higieny osobistej, takich jak korzystanie z toalety czy kąpiel. W Corradomed zajmujemy się produkcją wyposażenia medycznego, w tym różnego rodzaju mebli ułatwiających poruszanie się po łazience. Schodki do wanny stanowią jeden z wielu tego typu produktów dostępnych w naszym asortymencie.

Schodki ułatwiające korzystanie z wanny

Wejście do wanny może okazać się sporym wyzwaniem dla osób o ograniczonej mobilności. Z myślą o nich w Corradomed stworzyliśmy specjalne schodki, których zadaniem jest ułatwienie wykonania tej czynności. Wyposażone są one w gumowe nasadki, które mają zapewniać stabilność i zabezpieczać całość przed przesuwaniem się po śliskim podłożu. Miejsca mające styczność ze stopą pokryte są z kolei wodoodpornym, antypoślizgowym materiałem.

Oferowane przez nas schodki do wanny dostępne są w różnych wariantach, jeśli chodzi o wysokość. Istnieje możliwość nabycia wersji 1 lub 2-stopniowej. Ułatwia to optymalne dopasowanie wysokości schodków zarówno do potrzeb danej osoby, jak i wysokości wanny. Solidna konstrukcja i szeroka przestrzeń do postawienia stopy mają ułatwić korzystanie z tego elementu wyposażenia łazienki, a także zapobiegać ewentualnemu wywróceniu się lub utracie równowagi. Schodki do wanny wybierane są nie tylko przez osoby z niepełnosprawnością, ale także przez seniorów i ich opiekunów.