DE  auf DeutschO nas  |  Kontakt  

Siedziska wannowe

 

Sprawdź także taboret lekarski, kozetka medyczna lekarska, krzesełko prysznicowe, stolik zabiegowy, schodki do wanny

Krzesełka prysznicowe malowane proszkowo
 
siedzisko wannowe

SWBO - Siedzisko wannowe bez oparcia
- malowane proszkowo


(kliknij by zobaczyć szczegóły)
siedzisko wannowe bez oparcia

SWBO PU - Siedzisko wannowe z pianki poliuretanoweej, bez oparcia
- malowane proszkowo


(kliknij by zobaczyć szczegóły)

Osoby starsze, schorowane i o obniżonej sprawności ruchowej, a także ich opiekunowie, szukają sposobów, by zaadaptować przestrzeń swojego domu lub mieszkania do własnych wymagań. Jest to ważne szczególnie w łazience, gdzie ze względu na wilgoć ryzyko upadku i doznania urazu wzrasta. Siedzisko wannowe to element montowany na wannie, umożliwiający zachowanie pozycji siedzącej podczas wykonywania czynności związanych z zachowaniem higieny. Jego odpowiednio wyprofilowana podstawa oraz mocowane bądź stawiane na wannie oparcia są w stanie utrzymać ciężar ludzkiego ciała, wspierając jego właściwe podparcie.

Siedziska wannowe dla osób niepełnosprawnych

Zaburzenia ruchowe lub choroby dotykające ludzi bardzo często utrudniają im samodzielne funkcjonowanie. Można jednak zadbać o przystosowanie łazienki do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez montaż siedzisk, krzeseł, barierek oraz poręczy. W Corradomed posiadamy siedziska wannowe dla niepełnosprawnych, które zamontować można zarówno w domu, jak i w szpitalu, w hotelu, na basenach i w innych tego typu obiektach. W zależności od indywidualnych potrzeb oferujemy produkty uniwersalne do każdej wanny, różniące się od siebie budową. 

Przenośne siedziska i ławeczki wannowe 

Ze względu na swoje przeznaczenie, siedziska wannowe są w pełni mobilne i można przenieść je w każde miejsce. Dzięki temu można zamontować je na wannie zawsze wtedy, gdy są potrzebne oraz zdjąć, gdy chce się uzyskać więcej miejsca. Opierane o krawędzie siedzisko do wanny i ławeczka wannowa z oparciem lub bez odporne są na regularne działanie wody. Wśród opiekunów osób niepełnosprawnych oraz starszych, uznawane są za elementy pomocne w codziennym funkcjonowaniu. W trakcie ich użytkowania utrzymują one ciężar siedzącej osoby, a modele wyposażone w oparcie umożliwiają złożenie na nich całego ciężaru ciała. Wykonane z metalu oraz malowane proszkowo, nie odkształcają się ani nie odbarwiają pod wpływem gorącej czy zimnej wody bądź nacisku. Perforowane siedziska wannowe ułatwiają utrzymanie czystości oraz sprawiają, że woda łatwo z nich spływa. 

Siedzisko wannowe ułatwiające kąpiel osobom niepełnosprawnym

W naszej ofercie siedzisko wannowe dostępne jest w kilku wariantach. Daną opcję należy dopasować do możliwości osoby z niego korzystającej. W asortymencie posiadamy m.in. siedzisko bez oparcia, z oparciem lub w formie ławeczki nawannowej. Wszystkie z nich pomagają utrzymać stabilność pozycji siedzącej w trakcie kąpieli, a także ułatwiają siadanie i wstawanie z wanny.

Siedziska wannowe wykonujemy z wodoodpornych materiałów, zapobiegających przesuwaniu się ciała po mokrej powierzchni. Nasze wyroby dostępne są w różnych wymiarach, dzięki czemu można je dopasować do wymiarów łazienki. Osoby niepełnosprawne poza siedziskami mogą wymagać także zaopatrzenia pomieszczenia w inne ułatwiające poruszanie się akcesoria, takie jak schodki do wanny. Tego rodzaju elementy wyposażenia również dostępne są w naszym asortymencie. Możliwe jest skompletowanie u nas pełnego umeblowania do łazienki dla niepełnosprawnych.